Przetwory Koniec

Drodzy uczestnicy, widzowie, przyjaciele. Dziękujemy Wam za dziewięć wspólnych lat Przetworów! Głęboko wierzymy w to, że udało nam się wspólnie stworzyć wyjątkowy projekt, który rzucał trochę inne światło na projektowanie i temat świadomego życia w mieście. Mamy też nadzieje, że dodaliśmy trochę koloru grudniowej Warszawie i będziecie nas ciepło wspominać. Pozostańmy w kontakcie! Monika Brzywczy, Anna Czarnota, Marta WójcickaSpotkajmy się na facebooku albo Zamknij ten komunikat

Przetwory | logotyp

Przetwór Roku wybrany!

Jury w składzie Bogna Świątkowska, Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski i Tomasz Rudkiewicz oraz organizatorki Monika Brzywczy, Anna Czarnota i Marta Wójcicka przyznało nagrodę główną PRZETWÓRA ROKU dla:

?Stół do produkcji rozmowy? Karoliny Tarasiewicz, Zuzanny Bujacz, Natalii Olbiński za wyjątkowo dopracowany, funkcjonalny i zabawny projekt. Podczas spotkania przy stole można nie tylko porozmawiać, ale też stworzyć szaliki (tzw. kominy). Kołki wokół otworów, umieszczonych w stole, z powodzeniem zastępują druty. Różna grubość i odległość drewnianych kołków daje możliwość zróżnicowania splotów wełny. Autorki dobrze dopasowały siedziska-pieńki.

miejsce 2/3 exequo:

?Martwa natura z odpadkami? Małgorzata Czekajło, Barbara Szymczak, Jakub Kupikowski i Katarzyna Kędzior Stary dębowy stół został przerobiony w rodzaj obiektu, ?kapliczki? który pozwala kontemplować powszechne dziś marnotrawstwo żywności. Autorzy utworzyli w kapliczce kompozycję martwej natury z marnowanej żywności, którą znaleźli w lodówkach znajomych. Niezwykle estetyczny, nowoczesna forma kompozycji zachwyciła jury.

oraz ?Stół Pet? Filipa Twarkowskiego, który na miejscu przy pomocy własnoręcznie skonstruowanego mechanizmu precyzyjnie ciął butelki pet na wąskie paski, a powstały z tego surowiec, przy pomocy autorskiej doskonalonej na miejscu metody (podgrzewanie surowca dało dodatkowe naprężenie) wykorzystał do budowy stołu i taboretu. Ich konstrukcja powstała z palet.

Wyróżniono następujące projekty:

Stół do gry w butelkę // Monika Izdebska, Kinga Kężal, Adrianna Paśkiewicz? nagroda Specjalna Fundacji Bęc Zmiana.

4 w jednym, stolik do gier. Katarzyna Koperkiewicz i Szymon Szulakiewicz. Na czterech rozkładanych poziomach stołu można zagrać w cztery różne gry: bierki, chińczyk, warcaby i karty.

Sadostół Agnieszka Łańko, Karina Antończak. W środku niskiego stołu autorzy utworzyli zagłębienie na ziemię, na której można posadzić dowolne rośliny. Brzegi ozdobiono kolorowymi sznurkami i dopasowano ich szerokość tak, aby siedzącym przy stole było wygodnie.

Biurko Prohoviec Grupa PDF (Pavilon de Factory). Stary, wysłużony kuchenny stół przerobiono na praktyczne i funkcjonalne biurko, ze schowkiem na papiery oraz możliwością notatek lub zabawy na specjalnej tabliczce. Krzesło również poddano odpowiedniemu recyclingowi nawiązującemu estetycznie do projektu.

?Śniadanie na trawie?, Piotr Dróżdź, Jan Kargul, Agata Kacprzak. Stół-ogród, cała jego powierzchnia wyłożona jest mchem i roślinami. Całości dopełnia dobrze dobrana skrzynia-siedzisko.

Stół ?Co tam pleciesz?? Paragrupa. Zwykły mdf opleciony warstwą kolorowych sznurków nabiera nowej jakości. Przy tworzeniu tego stołu było dużo zabawy i możliwości do kooperacji dla odwiedzających Przetwory.

stół składany grupa Myk Myk: Kasia Kudlek, Maciej Małysz. Interesujący prototyp stołu, który całkowicie daje się złożyć.

Stół ?Pobądź sobie?, grupy Cyk. Interesująca wariacja na temat ustronia, miejsca odosobnienia.

17/11/2015

Przetwory Koniec

Drodzy uczestnicy, widzowie, przyjaciele dziękujemy Wam za dziewięć wspólnych lat Przetworów! Głęboko wierzymy w to, że udało nam się stworzyć coś wyjątkowego, co pozwalało spojrzeć nam inaczej na projektowanie, temat świadomego życia w mieście. Mamy [...]

nagroda3 9/12/2014

Przetwór Roku wybrany!

Jury w składzie Bogna Świątkowska, Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski i Tomasz Rudkiewicz przyznało nagrodę główną PRZETWÓR ROKU ?Stołowi do produkcji rozmowy? Karoliny Tarasewicz, Zuzanny Bujacz, Natalii Olbiński.

Oddam Opady 5/12/2014

Warsztat upcyklingowy z Oddam Odpady

Drużyna warsztatowa OddamOdpady.pl zaprasza do wspólnych, przedświątecznych działań upcyklingowych. W programie: Warsztaty tworzenia recyklingowych opakowań i ozdób świątecznych dla dorosłych i dzieciaków, lampionów ze szklanych butelek (można przynieść swoje – ważne żeby były okrągłe), warsztaty [...]

Cool-Clock-Decor 4/12/2014

Plan godzinowy Przetworów

6 GRUDNIA SOBOTA Przetwory działają dla publiczności w godz. 12.00 ? 20.00. WARSZTATY PRZY STOLE czyli działania towarzyszące Przetworom: 12.00 -14.00 warsztaty florystyczne organizowane przez Kwiaty & Miut, tylko na zapisy 14.00 ? 18.00 warsztaty [...]